Wijziging Vaarbewijs in 2019

Belangrijke wijzigingen voor diegene die het vaarbewijs nog eens willen halen


Vanaf 1 januari 2019 gaat de examinering van het Klein Vaarbewijs over naar het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen). We kennen het CBR als de organisatie die verantwoordelijk is voor de rijbewijzen, maar het CBR doet veel meer (ook voor de scheepvaart). Er komen meer examenlocaties, maar het zou ook zo maar kunnen dat er een verplicht praktijk-onderdeel bij het examen wordt ingevoerd. Dat is een lang gekoesterde wens van veel watersporters en binnenschippers.


Ook is het mogelijk dat de vaarbewijsplicht voor meer vaartuigen verplicht wordt gesteld; het is immers raar dat je als 16-jarige geen vaarbewijsplicht hebt voor het besturen van een duur motorjacht van 14,95 meter op de Westerschelde, terwijl je voor het besturen van een snelle jetski op het Schildmeer minimaal 18 jaar moet zijn en een vaarbewijs moet hebben (terwijl je daarmee op het Schildmeer toch niet harder mag varen dan 9 km/uur..).
Kortom, wie het vaarbewijs in 2018 jaar haalt loopt voor op die toekomstige ontwikkelingen.